fbpx

Zbiór dźwięków ułatwiających koncentrację.

Twórcy Noisli zapewniają, że aplikacja nie tylko świetnie blokuje niechciane dźwięki i pomaga się skoncentrować, ale także zwiększy produktywność oraz zredukuje stres. W jaki sposób? Odtwarzając w słuchawkach przeróżne dźwięki tła.

Opisywałem już aplikację Coffitivity, w której postawiono na dość kontrowersyjne odgłosy kawiarni. Już wtedy powoływano się na badanie naukowe, według którego „łagodny poziom dźwięków tła pomaga w kreatywnym procesie poznawczym”.

Podobny pomysł i założenia ma właśnie Noisli. Inny – znacznie bardziej rozbudowany – jest za to zestaw dźwięków do wyboru. Co więcej, poszczególne opcje możemy łączyć, by – dla przykładu – słuchać jednocześnie burzy i odgłosów jadącego pociągu.

Gdy jest za cicho

Zaczynamy od podstawowego wyboru: losowe opcje, produktywność lub relaks. Wierzymy, że twórcy w jakiś sposób sprawdzili, które zestawy faktycznie przekładają się na wydajniejszą pracę, a które zredukują stres.

Dostępne opcje to deszcz, burza, wiatr, las, liście, strumień wody, morze, woda, ognisko, letnia noc, dobrze już znana kawiarnia, pociąg, wiatrak i trzy rodzaje bliżej nieokreślonego szumu. Jak wspomniałem wyżej, wszystkie można łączyć, osobno ustalając też głośność.

Po utworzeniu darmowego konta otrzymujemy kilka dodatkowych opcji, takich jak możliwość zapisywania i dzielenia się ulubionymi kombinacjami, tworzenie limitów czasowych oraz prosty edytor tekstu, wbudowany w aplikację.

Noisli za darmo

Wszystkie funkcje aplikacje dostępne są za darmo.

Podsumowanie

Jeśli nie znosimy ciszy i lubimy słuchać czegoś podczas pracy, Noisli nada się idealnie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ wybór dźwięków jest dość szeroki.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)