Takiej osobie można po prostu… wysłać wiadomość. Jeśli dobrze to rozegramy, ten sposób jest bardzo skuteczny. Sam tak robiłem, kiedy rozkręcałem bloga.
Ale co to znaczy „dobrze rozegramy”?
O tym właśnie jest nowy odcinek. Podsuwamy kilka sprawdzonych sposobów, które zwiększą szansę na to, że Twoja wiadomość zadziała. I to bez moralnego kaca po każdym naciśniętym „wyślij”.
Wyszedł nam bardzo konkretny poradnik. Wskakuj poniżej. ?
Jak się promować w bezpośredniej wiadomości
ZOBACZ VIDEO
Czasami chcemy, żeby ktoś rzucił okiem na to, co robimy – np. zainteresował się naszą firmą, blogiem, projektem itp. Jak do tego podejść?
Uwaga – jest nowość:
Warto obejrzeć. Na końcu odcinka znajdziesz coś fajnego. ? Szukamy sposobu na urozmaicenie naszych materiałów i wpadliśmy na pewien pomysł.
Daj znać co o tym myślisz w komentarzach!
Notatki do odcinka
Do przygotowania tego materiału zainspirowała mnie wiadomość, którą dostałem ostatnio na LinkedIn:

Napisała ją do mnie zupełnie nieznajoma osoba, która – tak, jak kilka tysięcy innych osób – po prostu była w mojej sieci kontaktów.
W takich sytuacjach większość z nas potraktuje taką wiadomość jak spam i zupełnie zignoruje. A nie musi tak być, wysłanie tego typu wiadomości nie zawsze jest złym pomysłem. :)
Zacznijmy od tego, co naszym zdaniem jest nie tak.
Co jest nie tak:
- Zero relacji – nie wiem kto to jest, nie pamiętam żebyśmy się znali
- Nie znam też samej firmy – nie wiem czym się zajmują, a nazwa nic mi nie mówi
- Złe call to action – nikt nie myśli sobie „ale bym poobserwował jakąś firmę”
- Nie ma w tym nic dla mnie – co mnie obchodzi, że ktoś ma nową stronę?
Co można zrobić inaczej

- Przedstaw się
Napisz w jednym zdaniu kim jesteś i jak trafiłeś na osobę, do której się odzywasz. Chodzi o to, żeby było jakieś minimalne uzasadnienie tego kontaktu. Może coś łączy Was biznesowo? Często wystarczy jakaś mała rzecz: spotkanie na konferencji kilka lat temu lub nawet to, że jesteście z tego samego miasta. - Znajdź wartość
Dlaczego osoba, do której piszesz, miałaby chcieć zobaczyć to, co chcesz pokazać? Postaraj się przyciągnąć uwagę czymś wartościowym dla odbiorcy. To może być np. case study, raport, artykuł itp.
Ten „chwyt” sam często stosowałem na początku swojego blogowania. Podsyłałem linki do ciekawych treści na blogu do osób i profili większych ode mnie. Zawsze pasowały do tych miejsc i łatwo było tę wartość podkreślić. - Pokaż korzyści
Nawet jeśli z tej wartości wynikają już korzyści, to wprost napisz dlaczego warto to zobaczyć. Nie licz, że odbiorca sam się domyśli. - Wzbudź ciekawość
Wiadomość sformułuj tak, że odbiorca będzie chciał dowiedzieć się co dalej albo co masz na myśli. Np. zamiast „zobacz moją stronę” możesz napisać „moja strona ma nietypowe rozwiązania”. - Zachęć do działania
Napisz coś, co ruszy odbiorcę z miejsca i zainspiruje go do odpowiedzi/akcji. Możesz np. zapytać o zdanie, poprosić o recenzję itp.
Warto wypróbować, jeśli myślisz o tym, żeby w jakiś sposób promować się w bezpośredniej wiadomości. ;)
A jeśli masz chwilę, rzuć okiem na dodatkowe materiały na blogu. ?

Dołącz do kursu: Marketing w 7 godzin
W kursie pokazuję gotowy plan marketingowy, który wymaga tylko 7 godzin miesięcznie i jest dopasowany do małych firm.

co o tym myślisz?
komentarze