Po prostu musisz

P

Co skutecznie motywuje? Brak wyjścia. Jeśli musisz coś zrobić, to prawdopodobnie to zrobisz, bo… musisz.

Problem polega na tym, że wiele rzeczy chcielibyśmy robić, ale tak naprawdę nie musimy. Jak się wtedy zmotywować?

Zastanów się co się stanie, kiedy tego nie zrobisz.

Chcesz regularnie ćwiczyć, ale nie możesz się za to zabrać? A co się stanie, jeśli nie będziesz ćwiczyć? Teraz pewnie nic, ale za 5 albo 25 lat? Odpowiedź jest oczywista – będzie nieciekawie. Okazuje się więc, że MUSISZ ćwiczyć. Nie masz wyjścia. Albo się za to zabierzesz albo odpalasz bombę z opóźnionym zapłonem. Trzeciej drogi nie ma.

I co z tego?

Z wieloma innymi rzeczami jest podobnie. Co się stanie, jeśli przestaniesz uczyć się nowych rzeczy i rozwijać? Co się stanie, jeśli nie zadbasz o dietę? Co się stanie, jeśli teraz nie poszukasz nowej pracy?

W wielu wypadkach tak naprawdę nie masz wyboru. To nie jest kwestia chęci albo decyzji. Czasami jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest akcja i działanie. Na czekanie nie możesz sobie pozwolić.

I co dalej?

Za co nie możesz się zabrać, bo brakuje Ci motywacji? Co się stanie, jeśli się za to nie zabierzesz? Może tak naprawdę nie masz wyjścia.

autor Jacek Kłosiński

Mój dziennik

To jest zakładka mojego bloga przeznaczona na bardzo krótkie wpisy. Zbieram ciekawe informacje, kompresuję je i podaję Ci jako gotowe inspiracje.

Wróć do głównej strony bloga

Zostań w kontakcie