Po co ci pasja

P

„Poszukiwanie własnej pasji” brzmi jak infantylna bajeczka. Większość uważa, że szukamy jej po prostu po to, żeby praca była przyjemna. Jest jednak także inna korzyść z pasji, której wiele osób nie zauważa.

Elen Winner, psycholog, która badała rozwój utalentowanych dzieci, zauważyła, że pasja jest jednoznacznie powiązana z czymś, co określiła jako rage to master. Można to luźno przetłumaczyć jako „obsesję doskonałości”.

Kiedy pochłonie nas jakaś dziedzina, czujemy naturalną potrzebę rozwijania się w jej ramach i dążenia do mistrzostwa. Dzieci, które badała, miały bardzo dużą motywację do ciężkiej pracy właśnie z powodu wewnętrznej potrzeby rozwijania swojej pasji.

I co z tego?

Żeby odnieść sukces, musisz przez wiele lat ciężko pracować. Będzie pełno wzlotów, ale też upadków i trudnych momentów. Jeśli dziedzina, którą się zajmiesz nie będzie Twoją pasją, prawdopodobnie przegrasz.

Ochota do rozwoju i samozaparcie w jakiejś dziedzinie to dobry „wykrywacz” pasji.

I co dalej?

Mój dziennik

To jest zakładka mojego bloga przeznaczona na bardzo krótkie wpisy. Zbieram ciekawe informacje, kompresuję je i podaję Ci jako gotowe inspiracje.

Wróć do głównej strony bloga

Zostań w kontakcie