Długodystansowcy

D

Załóżmy, że mamy przed sobą dwie osoby, które zajmują się tym samym, np. są piekarzami. Obaj są zatrudnieni w tej samej firmie, skończyli te same kursy, pracują jednakową liczbę godzin.

Wydawać by się mogło, że powinni być na podobnym poziomie umiejętności, ale okazuje się, że jeden z nich jest cztery razy lepszy. Dlaczego? Ponieważ zdecydował, że bycie piekarzem to jego pomysł na życie, chce się temu poświęcić. Druga osoba traktuje swój obecny zawód przejściowo. Planuje go zmienić za 2-3 lata.

Daniel Coyle w książce „The Talent Code” opisuje badania pokazujące, że ludzie, którzy podjęli decyzję o długoterminowym zaangażowaniu, osiągają nawet o 400% lepsze rezultaty w rozmaitych testach od tych osób, które traktują swoją obecną sytuację jedynie tymczasowo. Nawet wtedy, kiedy „krótkodystansowcy” trenują więcej, mają tych samych nauczycieli, sprzęt itp.

I co z tego?

Jeśli bardzo zależy nam na sukcesie w jakiejś dziedzinie, trzeba zdecydować się oddać temu w 100%. Potraktować to zajęcie poważnie i długofalowo. Już samo takie podejście pomaga wyprzedzić tych, którzy postanowili tylko przez chwilę spróbować.

  • Czy w tym, co robisz, dajesz z siebie tyle, ile trzeba?
  • Czy swoje plany traktujesz długofalowo, masz cierpliwość, żeby poczekać na efekty?

I co dalej?

Skomentuj

Mój dziennik

To jest zakładka mojego bloga przeznaczona na bardzo krótkie wpisy. Zbieram ciekawe informacje, kompresuję je i podaję Ci jako gotowe inspiracje.

Wróć do głównej strony bloga

Zostań w kontakcie